zasklení lodžie po zateplení

Rekonstrukce domu 3 příspěvků Poslední příspěvek:
veruna (celkem příspěvků: 1) 3. 4. 2014 9.59

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jak je to se zasklením lodžií po zateplení?Náš bytový dům se začne v květnu zateplovat,někteří vlastníci mají již zasklené lodžie,tyto se musí demontovat a vlastníci opět mají zájem mít tyto lodžie zasklené. SVJ chce, aby si tito vlastníci nechali lodžie zasklít na vlastní náklady i když si to vlastníci již jednou zaplatili a bylo jim to povoleno.Nikdo je předem neupozornil,že toto zasklení jednou budou muset odstranit a znovu si jej pořídit.Není to zmařená investice tohoto vlastníka?Děkuji za odpovědi i rady.

Lake Lake reaguje na: veruna 3. 4. 2014 14.15

Škoda při stavební činnosti se posuzuje podle § 2926 NOZ. V první řadě musíte ovšem zpytovat svědomí, zda jste při hlasování mezi vlastníky jednotek souhlasil se zateplením. Pokud ano, vzniká Vám sice škoda, ale zároveň jste škůdcem, protožýe jste si zateplení sám objednal.

Takže Váš nárok na náhradu škody může být vyčíslen jako nepatrný, či dokonce nulový. Že Vás nikdo neupozornil je pro věc bezvýznamné. Měl jste jistě všechny informace o změně stavby, nebo jste si je před rozhodováním mohl vyžádat. Vzhledem k tomu, že se rozhodovalo většinově, posuzoval by se případ podle § 2915 až 2919 (Škoda způsobená několika osobami). Váš vlastní podíl na vzniklé škodě je ovšem nepopiratelný.

sion (celkem příspěvků: 2) reaguje na: veruna 10. 4. 2014 13.31

Zasklení by v tomto případě mělo jít upravit, sice to bude spojeno s nějakými náklady, ale určitě ne ve výši nového zasklení. Poptejte se firem ve Vašem okolí…

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Izoltechnik
Reagujete na původní dotaz: veruna

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jak je to se zasklením lodžií po zateplení?Náš bytový dům se začne v květnu zateplovat,někteří vlastníci mají již zasklené lodžie,tyto se musí demontovat a vlastníci opět mají zájem mít tyto lodžie zasklené. SVJ chce, aby si tito vlastníci nechali lodžie zasklít na vlastní náklady i když si to vlastníci již jednou zaplatili a bylo jim to povoleno.Nikdo je předem neupozornil,že toto zasklení jednou budou muset odstranit a znovu si jej pořídit.Není to zmařená investice tohoto vlastníka?Děkuji za odpovědi i rady.