zasklení lodžií

Rekonstrukce domu 6 příspěvků Poslední příspěvek:
Miloš 14. 7. 2016 12.15

Byl jsem na schůzi přehlasován ohledně zasklení lodžie. Můžu odmítnout její instalaci?

VN reaguje na: Miloš 14. 7. 2016 21.18

Jednak byste měl upřesnit , zda bydlíte ve družstevním , nebo vlastním bytu. Každopádně zasklení lodžií by mělo být o stavebním povolení a stavebním řízení . Dle mého názoru buď stavba bude povolena tak , že se zasklí vše anebo se nezasklí nic..ale je to můj názor a mohu se plést.

Takže moje odpověď , kterou berte s rezervou...u bytu v osobním vlastnictví máte páky toto zablokovat , u družstevního nikoliv...


Jenka reaguje na: VN 15. 7. 2016 13.40

Asi záleží na stavebním úřadu. Je dobré se informovat. Nám bylo sděleno, že zasklení nepodléhá stavebnímu řízení. Pokud je byt družstevní, tam nájemce nic nenadělá, není to jeho byt. Pokud se týká bytu ve vlastnictví, tam je jiná situace. V SVJ jsme též řešili zasklení lodžií. Po bouřlivé diskuzi jsme schválili, že si zaplatí zasklení každý sám, kdo bude požadovat zasklení. SVJ zajistí firmu, protože je sleva při objednávce. Protože jsme posunuli termín zateplení domu o další rok, tak na shromáždění padl návrh, aby se zasklení zaplatilo se z DZ (fond oprav) anebo z budoucí dotace. Nepodařilo se přesvědčit všechny, proti byli jen vlastníci muži. Dokonce tam byl názor, aby jeho žena neměla tolik práce s mytím dalších skel.

OlinX reaguje na: Jenka 15. 7. 2016 13.51

Zaujala mě vaše zmínka o zasklení lodžie ve vztahu k dotaci. Jakou jste konkrétně myslela? Děkuji za odpověď.

jenka reaguje na: OlinX 28. 7. 2016 23.58

Máme příslib dotace z programu IROP, která se týká energetických úspor (zateplení). Finanční částka je zaslána ex-post, tzn. až po zaplacení a vyhodnocení projektu. O způsobu využití dotace už ministerstvo nerozhoduje. Jak se rozdělí dotace nebo k čemu se použije, rozhoduje shromáždění. Zasklení balkonů nebo lodžií není v programu IROP považováno za způsobilý výdaj. Jiná situace by asi byla možná v jiných dotačních programech, které jsou formou úvěru s nízkým úrokem.

OlinX reaguje na: jenka 29. 7. 2016 10.20

Jenko, děkuji za doplnění.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Izoltechnik
Reagujete na původní dotaz: Miloš

Byl jsem na schůzi přehlasován ohledně zasklení lodžie. Můžu odmítnout její instalaci?