Zkušenost plastová okna a firmy

Rekonstrukce domu 25 příspěvků Poslední příspěvek:
Marika 12. 2. 2013 16.17

Nemáte někdo zkušenost s plastovými okny? Chtěla bych doma z kraje jara provést výměnu, ale nechci se nepálit. Slyšela jsem dobré reference na http://www.profiplast.eu nemáte někdo zkušenosti s touto firmou? Případně mi doporučte jinou.

Jiří Urbanovský reaguje na: Marika 25. 3. 2015 17.19

Dobrý den, firmu neznám, ale na jejich webu jsem zjistil, že okna pouze přeprodávájí, což může být ošidné, protože nevíte kdo okna vyrobil a ani nic o jejich kvalitě. Pokud Vám jde o kvalitu, tak je skoro jedno od jaké firmy okna máte, ale je třeba dodržet pár zásad.

  1. chtějte plastový profil třídy „A“, který má nejtlustší stěnu a tedy i nejvíce plastového materiálu
  2. chtějte prvoplast, který má mnohem lépe drží ve sváru
  3. chtějte znát výrobce oken, na trhu je spousta překupníků, kteří okna pouze přeprodávájí, tak těžko mohou ručit za jejich kvalitu

A to nejdůležitější je, nechejte si zapsat tyto informace do kupní smlouvy jedině tak budete v právu.

Aleš Doležel reaguje na: Marika 3. 5. 2015 17.53

Já bych Vám doporučil firmu Vekra, která je na trhu etablovaná a tak neriskujete, že koupíte nějaké špatné okna. My jsme si od nich nechali okna vyměnit a vše proběhlo snadno a s výměnou i okny jsem moc spokojen.

František Drobný reaguje na: Marika 14. 5. 2015 8.09

Doporučuji postupovat takto. Sežeňte si reference na nějakou montážní firmu z okolí, která odebírá okna přímo od výrobce. Například zmiňovaná Vekra, RIOKNA, Sulko nebo třeba Dafe plast. Profiplast okna pouze přeprodává. Potom si od montážní firmy vyžádejte 3 telefonní kontakty na zákazníky, kterým už okna montovali. Zákazníkům zavolejte a zeptejte se na zkušenost. Pokud je to v pořádku, máte dobrou šanci, že jste vybrali správně. Vaším hlavním partnerem bude vždy montážní firma. Proto je důležité se zaměřit v referencích právě na ni.

Michal Metný reaguje na: František Drobný 26. 2. 2016 14.05

Tohle je za­jí­ma­vý po­stup, pro­ve­dl jste ho někdy? Při­jde mi ne­prav­dě­po­dob­né, že by mon­táž­ní firma dá­va­la kon­tak­ty na své zá­kaz­ní­ky. Od toho jsou re­fe­ren­ce zá­kaz­ní­ků na webu a ve fórech jako toto.

Já bych si vy­ti­po­va­l pár pro­dej­ců oken, kteří mají na webu dobré re­fe­ren­ce a mají po­boč­ku někde v mém okolí. Těm zadat ne­zá­vaz­nou po­ptáv­ku a pak vy­bra­l. Ide­ál­ně je vy­brat přímo od vý­rob­ců oken, budou mít lepší ceny, než jen pro­dej­ci. A pak snad ta mon­táž­ní firma, ale ani ta se ne­mu­sí do­stat na ceny vý­rob­ců. My jsme zvo­li­li po­dob­ný po­stup a rozhodli se pro firmu Svet-oken.cz

Jindřiška reaguje na: Michal Metný 27. 2. 2016 23.29

Neumím si představit telefonní čísla na zákazníky, to je pitomost, ale může žádat o sdělení, kde všude v okolí stavbu provedli a dojít si tam sama, ne ?

Karel Tichý reaguje na: Marika 8. 7. 2015 12.28

Dobrý den, já jsem postupoval tak, že jsem si sehnal kontakt asi na 5 firem a porovnával jejich nabídky. Potřebovali jsme měnit okna na domě i na chatě a tak jsme nechtěli nic podcenit. Nakonec nám nejvýhodněji co se kvality a ceny týče vyšla Vekra. okna už máme půl roku a zatím žádné problémy. instalace oken byla rychlá.

JoHa reaguje na: Karel Tichý 14. 12. 2015 20.21

Já mám špatnou zkušenost s firmou STAVONA Libchavy. Chybně zaměřili (a to to měřili 3x), reklamaci zmatečně okecávali, a pak jsem to vzdal, nemám na soud čas. Celé mi to opravil můj známý.

Lukáš reaguje na: Marika 12. 1. 2016 15.21

pan Karel to píše dobře, je lepší si určitě obejít víc firem a poptat se a hlavně si zjistit z čeho jaká firma ty okna dělá a jak je dělá, aby jste pak doma neměla něco co vám nevydrží ani rok, tohle je prostě položka na které se vyplatí nešetři, vekra je možná dražší, ale zatím jsem na jejich okna slyšel dost pozitiv, jak na údržbu, tak zpracování, ale sám je nemám.

Jaroslav reaguje na: Marika 27. 1. 2016 9.32

Dobry den, hodne z mych zanamych ma okna od Vekry a jsou spokojeni. Rozhoduju se mezi velkou firem na Zlinsku. Padla mi do oka firma Vokno, avsak stale na ne shanim recenze. Jestli jste nekdo slysel o jejich praci, spolehlivosti a jednani, prosim, dejte vedet. prikladam jejich web: http://www.vokno-plastova-okna.cz/ dekuji za pripadne odpovedi.

Karel Krchňa reaguje na: Marika 24. 4. 2016 18.47

Já se přikláním k okna.eu. Nechaly jsme se od nich dělat plast - CLASSIC CL76. Při řešení jaký typ oken zvolit, a či je plast pro nás ideální pomohly a vybrali ten pravý profil... Dělají všechny typy a dokonce jsem je viděl se spojení se slavnýma osoba, jako Dara Rolins... atd.. Za mě mohu jen říct, že tak jak jsme se domluvily tak bylo...

Novak88 reaguje na: Marika 27. 4. 2016 19.08

Všichni řešíte, jakou značku oken, ale jak budete spokojeni hodně ovlivní i firma, která vám je bude měnit. Nejjistější je nechat si doporučit firmu od výrobce/prodejce té značky oken, jakou jste vybrali. Tyto firmy jsou proškolené a je v zájmu prodejce, aby s jeho okny byl zákazník spokojený. Tak nebude doporučovat někoho, s kým byl byly problémy.

Karlos6 reaguje na: Marika 3. 5. 2016 14.38

Souhlasím s Novak88, okna můžou být kvalitní sebe víc, ale pak když se špatně namontují, tak je to deš běs... Měli jsme od vekry doporučený montéry a teda všechno proběhlo v pohodě, ale soused chtěl ušetřit na montážo, tak si tam pozval bandu cizáků a taky s tím má teď problémy, takže určitě stojím za názorem, že je dobré si pohlídat montáž stejně jako kvalitu okna...

Daniel reaguje na: Marika 14. 5. 2016 23.25

Veliká spokojenost s firmou Okna.eu. Máme plastová osmikomorová okna s trojsklem a trojitým těsněním (skvělé izolační vlastnosti), montáž perfektní, rychlá, kvalitní, při domluvě nám rovnou garantovali dobu, která bude pro realizaci potřeba včetně úklidu, paráda, takhle to má být.

Neces reaguje na: Daniel 22. 5. 2016 18.15

Okna eu. Mě by zajímalo, jestli montují podle náš zákazník náš pán, nebo pokud si myslí, že daný typ není vhodný dají o tom vědět. Děkuji

Radek Bílek reaguje na: Neces 21. 6. 2016 19.34

Jelikož si zakládají na osoboním přístupu a odbornosti, včetně pomoci s celkovým

návrhem stavebního řešení tak, aby okna bez problémů seděla do konstrukce
a vše dlouhodobě fungovalo i vypadalo dobře. Takže dají vědět :)
Viktor Nárožný reaguje na: Marika 23. 6. 2016 11.46

Doporučuji si hlavně odpovědět na otázku jaká okna vlastně chcete. Každé okno má jinou charakteristiku tepelné propustnosti (teď doufám , že jsem se správně vyjádřil)..Každopádně si myslím , že vyšší investice do kvality se zrovna u oken vyplatí. Kdysi dávno jsme měnili okna , nakoupili jsme to nejlevnější co na trhu bylo k mání a během několika let jsme museli okna měnit znovu.

Roman Hájek reaguje na: Viktor Nárožný 25. 6. 2016 21.35

Ono to ale není tak jednoduchý, třeba okna.eu právě uvádí mnoho parametrů a specifikací a jak vlastně poznat, že to je to pravé? Nehledě na materiál použitý na výrobu...

Dotaz reaguje na: Viktor Nárožný 24. 7. 2016 15.27

To mě docela zajímá. Když jste museli měnit znova, pravděpodobně ne od stejné firmy. Mě totiž zajímá, jestli zrovna okna.eu dokáží vyřešit i problémy, které způsobila jiná firma?

Karolína Vrbasová reaguje na: Marika 31. 8. 2016 11.03

To by mě též zajímalo. Navíc teda ještě zda je přes nová okna dobrá firma TOOM? Mají totiž super ceny a skvělou nabídku, ale samozřejmě nemáme osobní zkušenost, tak vůbec netuším, zda pak ten výsledek bude stát za to... =) Díky za jakoukoliv zprávu.

Marlenka reaguje na: Karolína Vrbasová 31. 8. 2016 13.51

TOOM? To je nejlepší firma přes okna? Vyzkoušejte! Určitě doporučuju oslovit ještě dokud je jakž takž hezky a dokud není úplně zima. Fakt jsou nejlepší! Navíc dělají strašně krásné pokládky podlah a výměny dveří. Též je na to oslovte. Nebudete litovat!

Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 178) reaguje na: Marlenka 31. 8. 2016 13.59

Dobrý den, Marlenko alias Fiono alias Jano Nováková, další Vaši propagaci firmy bude administrátor odstraňovat.

S pozdravem redakce Okolobytu.cz

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník
Jaroslav O. reaguje na: Marika 22. 9. 2016 11.41

My máme od vekry style evo a teda spokojenost. Uvidíme jak se okna budou vyvíjet v budoucnu, ale zatím bych řekl že jsou okna dle toto co jsme si poptal a za co jsem zároveň zaplatil. Na domě vypadají i z venku dobře, tak snad vše bude i nadéle v pořádku. Pokud ne, tak mám na celkem dlouhou dobu zajištěnou reklamaci, tak při případných nepříjemnostech budu řešit celou věc přes smlouvu, ale nepředpokládám, že by se něco takového mělo udít.

Alena Procházková reaguje na: Marika 13. 10. 2016 14.56

Za mě můžu doporučit okenní profily od Inouticu, dělají je navíc i v šedém provedení, což je příjemná změna oproti všem těm bílým plasťáčům.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Izoltechnik Vekra okna
Reagujete na původní dotaz: Marika

Nemáte někdo zkušenost s plastovými okny? Chtěla bych doma z kraje jara provést výměnu, ale nechci se nepálit. Slyšela jsem dobré reference na http://www.profiplast.eu nemáte někdo zkušenosti s touto firmou? Případně mi doporučte jinou.