Jak často se musí svolat chůze SVJ ?

Správa domu 3 příspěvků Poslední příspěvek:
Petra 12. 4. 2018 8.14

Dobrý den,

jak často se musí prosím svolávat schůze SVJ? Bylo mi řečeno, že ze zákona se musí svolat nejméně jednou ročně. U nás jsme jí ovšem neměli už přes rok a půl a stále se nic neděje. Okolní domy mají schůzi momentálně ohledně vyúčtování a novém zákonu o ochraně osobních údajů dle GDPR, ale u nás pouze správce vyvěsil na nástěnku, že si máme vyúčtování vyzvednout u něj doma. Navíc se 3 roky pokouším o to, abychom na domě udělali zvonky. Bylo mi ovšem od správce řečeno, že dát 90 tisíc za zvonky je moc, na účtě přitom bylo 1,5 mil Kč. Navíc správce reagoval tak, že když chceme zvonky, tak si máme sami sehnat nabídky, ale i přesto, že mu nějací vlastníci nabídky přinesly, stále se nic neděje. Dá se s tím něco dělat ?

Karolína K. reaguje na: Petra 12. 4. 2018 8.21

Ano, ze zákona musí být minimálně 1x ročně, to máte správnou informaci. Je to podle NOZ § 1207/1: Statutární orgán svolá shromáždění k zasedání tak, aby se konalo nejméně jedenkrát do roka. Dál ale poradit neumím, ale určitě doplní někdo jiný, kdo má větší zkušenosti.

Pavel (celkem příspěvků: 803) reaguje na: Petra 22. 4. 2018 11.04

Petro,

nevím co chcete projednávat o nařízení (nikoliv zákonu) GDPR. Tam nemá shromáždění žádnou kompetenci.

Nevím co chcete projednávat ohledně vyúčtování. Pokud se Vám vyúčtování nelíbí podejte reklamaci. To se neřeší na shromáždění.

Jak psala Karolína, tak shromáždění by se mělo konat podle § 1207 NOZ.

Pokud máte něco k projednání na shromáždění, tak si sežeňte podporu i jiných členů SVJ.

Pokud se Vám nelíbí činnost výboru, tak ho odvolejte a zvolte jiný.

Hezký den!

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dastech
Reagujete na původní dotaz: Petra

Dobrý den,

jak často se musí prosím svolávat schůze SVJ? Bylo mi řečeno, že ze zákona se musí svolat nejméně jednou ročně. U nás jsme jí ovšem neměli už přes rok a půl a stále se nic neděje. Okolní domy mají schůzi momentálně ohledně vyúčtování a novém zákonu o ochraně osobních údajů dle GDPR, ale u nás pouze správce vyvěsil na nástěnku, že si máme vyúčtování vyzvednout u něj doma. Navíc se 3 roky pokouším o to, abychom na domě udělali zvonky. Bylo mi ovšem od správce řečeno, že dát 90 tisíc za zvonky je moc, na účtě přitom bylo 1,5 mil Kč. Navíc správce reagoval tak, že když chceme zvonky, tak si máme sami sehnat nabídky, ale i přesto, že mu nějací vlastníci nabídky přinesly, stále se nic neděje. Dá se s tím něco dělat ?