Pronájem bytu - nebezpeční nájemníci

Správa domu 26 příspěvků Poslední příspěvek:
AndreaN (celkem příspěvků: 1) 27. 3. 2015 19.03

Dobrý večer,

budu pronajímat byt, ale potom co jsem slyšela od kamaráda jak mu nájemníci poničili byt mám strach aby se mi nestalo něco podobného. Máte někdo taky takové zkušenosti? Nevíte co můžu udělat abych tomu předešla? Jak mám najít dobrého nájemníka?

 dostupnyadvokat.cz (celkem příspěvků: 45) reaguje na: AndreaN 16. 4. 2015 17.57

Dobrý den,

s výběrem nájemníka Vám patrně žádný odborník nepomůže, toho si musíte vybrat pečlivě sama. Vsaďte ale na svou intuici nebo doporučení od známých. Pronajímatelé rovněž často inzerují prostřednictvím sociálních sítí, takže případného zájemce vždy bude velmi pravděpodobně někdo z Vašich kontaktů znát.

Mimo výše uvedené je ale základem rovněž dobře sepsaná smlouva, která umožní nájem bytu i předčasně ukončit a předejít dalším ztrátám nebo přímo škodám.

Na webu www.dostupnyadvokat.cz naleznete specializované právní poradenství pro společenství vlastníků a bytová družstva. Jsme rovněž zkušeným poradcem při koupi nebo prodeji nemovitostí. Služby poskytujeme za předem stanovenou cenu a vždy máte jistotu, že se Vám věnuje odborník – advokát.

 Spolupracující odborník
Vareka reaguje na: dostupnyadvokat.cz 16. 4. 2015 18.09

Dobrá reklama. I když si myslím, že advokát (jeho spolupracovníci) asi nemají do čeho píchnout, když mají čas na tyto všeobecné rady, aby si zajistili nějakou práci.

dostupnyadvokat.cz (celkem příspěvků: 45) reaguje na: Vareka 16. 4. 2015 18.59

Možná to zní všeobecně a banálně, nicméně byste se velice divil, co všechno nalézáme při revizích v nájemních smlouvách a jak bývá obtížné pro pronajímatele nájemní vztah v důsledku vlastního opomenutí při přípravě smluvní dokumentace ukončit.

Nový občanský zákoník v tomto smyslu přináší ovšem nástrahy i pro nájemníka. Automatická 3-měsíční lhůta pro výpověď bytu již neplatí a pokud si nájemník nesjedná výpovědní lhůtu ve smlouvě, může být i pro něj obtížné nájemní vztah ukončit předčasně.

Na webu www.dostupnyadvokat.cz naleznete specializované právní poradenství pro společenství vlastníků a bytová družstva. Jsme rovněž zkušeným poradcem při koupi nebo prodeji nemovitostí. Služby poskytujeme za předem stanovenou cenu a vždy máte jistotu, že se Vám věnuje odborník – advokát.

 Spolupracující odborník
Jana reaguje na: AndreaN 15. 9. 2015 15.38

Dobrý den,

s pronájmem bytu dost pomůže také realitní kancelář. Nebo alespoň my jsme nemuseli nic řešit, vše vyřídili za nás a nyní pronajímáme byt slušným lidem, se kterými nebyl do teď žádný problém. Doporučuji tedy http://www.happyhouserentals.com/

Vareka reaguje na: Jana 20. 9. 2015 6.30

Hezká reklama na realitku zdarma. Žádná realitka vás neochrání před špatnými nájemníky, pokud smluvně na sebe nevezme závazek, že až do konce nájemního vztahu a následně, v případě nutnosti, nebude řešit problémy s nájemníkem. Takovou realitku, která toto nezištně, jen za vstupní provizi dělá, neznám. U každé práce končí s podpisem nájemní smlouvy. Vše je tedy o lidech. Pořádného nájemníka si můžete vybrat i sami, bez realitky. A obráceně, špatného vám přivedou i makléři, do lidí prostě nevidíte. U mne převažují dobří nájemníci, kteří přišli bez realitky. Možná i proto, že si vážili ušetřené provize.

Kuba reaguje na: Vareka 15. 3. 2017 12.55

Souhlasím, dávám přednost, když je to přes známé. Ale i tak jsem už narazil a měl problém, že se nájemník po skončení smlouvy nechtěl odstěhovat. Na to nějaký recept nemáte?

Katarína reaguje na: AndreaN 14. 3. 2017 10.01

Ja som hľadala podnájomníka, tak, že som hodila inzerát na web https://www.black-reality.cz/. Zatiaě som mala veľmi dobré šťastie na podnájomcov, možno to bolo aj tým, že zmluva bola dobre postavená a nemohli až tak vyskakovať, určite odporúčam tú webovú stránku.

České komplexní služby s.r.o. reaguje na: AndreaN 5. 4. 2017 12.26

Příspěvek byl odstraněn administrátorem. Pro prezentace firem je na Okolobytu.cz určen jiný prostor. V případě zájmu kontaktujte redakci.

Vymáhání pohledávek reaguje na: České komplexní služby s.r.o. 5. 4. 2017 12.27

Příspěvek byl odstraněn administrátorem pro opakované komerční sdělení.

Martina Šťastná reaguje na: AndreaN 11. 8. 2017 23.31

Pěkný den,

také jsem řešila problémy s pronajímáním bytu, bohužel jsem natrefila na nespolehlivé nájemníky, kteří byt poničili a taky neplatili nájem :( Upřímně jsem už bylas pronajímání opravdu otrávená, ale známý mě upozornil na tuto službu: http://www.vasnajemnikvitom.cz . Provozuje ji realitní kancelář a funguje to tak, že si byt od Vás pronajmou a následně se o něj starají. Rozhodla jsem se s nimi vyzkoušet spolupráci a musím říct, že jsem opravdu spokojená. O byt se starají a já pravidelně dostávám zaplacený nájem. Je sice pravda, že ten nájem je o něco nižší, než když jsem byt pronajímala napřímo, ale zase mám větší jistotu, že je byt v pořádku a já nemusím nic řešit.

Lucie reaguje na: AndreaN 7. 10. 2017 22.55

Dobrý den,

Já jsem při pronájmu bytu použila web www.overujproveruj.cz, prišla jsem tak na to, že jeden ze zájemců, kteří se mi ozvali, dlužil kde mohl. Realitní kanceláře zájemce nijak důkladně nekontrolují, takže jsem hledala jak mohu najít, alespoň nějakou jistotu při výběru a našla jsem tento web. Pokud se někdo kdo nikde nedluží apod. rozhodně neplatit, tak to samozřejmě nikdo nemůže vědět předem, ale určitě je fajn si ověřit zájemce ze všech dostupných zdrojů.

Snad jsem alespoň trochu pomohla.

Klára z RentRocket reaguje na: AndreaN 24. 10. 2017 16.11

Ahoj Andreo,

úplně chápu váš problém, sama pronajímám již léta. Spoléhat se jen na pocity není dobrý krok - na zájemce o pronájem je dobré kouknout v registrech, jestli nedluží a pak prozkoumat internet, jestli se potvrdí váš dojem. Fotky mnohokrát napoví, je to ale časově náročné. Zvláště když se přihlásilo více zájemců. Pokud je to ještě aktuální a kdyby vás zajímalo více, koukněte na www.rentrocket.io a ráda vám pomůžu.

Mějte fajn den,

Klára

Klára reaguje na: AndreaN 6. 12. 2017 13.40

Příspěvek byl odstraněn administrátorem pro opakující se komerční sdělení.

Alena reaguje na: AndreaN 19. 12. 2017 13.41

Dobrý den, před půl rokem jsem řešila úplně ten stejný problém. Měla jsem strach, aby vše proběhlo hladce a abych nenarazila na špatné lidi. Kamarádka mi ale doporučila realitku, který se mimo jiné zabývá i pronájmem bytů v Praze http://happyhouserentals.com/cz/pronajem-praha/, což jsem potřebovala. Zajistili fotografie bytu, inzeráty, i schůzky s potencionálními nájemníky. Na byt se ozvalo mnoho zájemců a oni skutečně vybrali solidní, mladší pár, se kterým není žádný problém. Občas je opravdu lepší obrátit se na specialisty. Já jsem spokojená.

pepe reaguje na: Alena 19. 1. 2018 17.53

By mě docela zajímalo na kolik tě ta sranda přišla. Přece jenom realiťák z Práglu není asi žádná socka a podle tvého popisu se asi musel celkem ohánět. Fotografování, podávání inzerátů, a do toho mnoho schůzek s klienty, kterých podle tvých slov bylo mnoho. Určitě na ty schůzky nejezdil MHD a takové BMW nebo Audi si nějaký ten servis zaslouží:-)

Aneta reaguje na: AndreaN 19. 1. 2018 15.04

Sanžím se už nějakou dobu pronajmout byt v Brněm ale nedaří se mi, myslíte, že bych to měla dát do realitky?

Karča reaguje na: Aneta 20. 1. 2018 14.41

Jakože si chcete pronajmout? nebo máte byt a chcete ho někomu pronajmout?

Aneta reaguje na: AndreaN 21. 1. 2018 19.17

Mám byt, který bych chtěla pronajmout :-)

Tomáš reaguje na: AndreaN 26. 1. 2018 10.23

Pokud to řešíte v Brně, tak mohu doporučit http://www.coloseumreality.cz/

lukassporil (celkem příspěvků: 5) reaguje na: AndreaN 26. 1. 2018 16.46

Najít dobrého nájemníka je opravdu těžké... My jsme sami s tím měli problém, hlavně když nájemníci přestali odpovídat a potom, když jsme se za nimi zajeli podívat, tak veškeré vybavení bylo zničeno a nikde ani vidu ani sluchu po nájemnících. To bylo vážně nepříjemné...

Katka reaguje na: AndreaN 11. 2. 2018 20.14

Já mám hodně dobrou zkušenost s realitní kanceláří http://www.edoxreality.cz/ díky ní jsem prodala nemovitost za lepší cenu, než u jiných

JAN reaguje na: AndreaN 14. 2. 2018 21.26

pokud uzavre smlouvu na dobu určitou, NEMA co predcasne ukončovat smlouvu, v tomto je NOZ naprosto v poradku!!! :-) a noz i tak umoznuje spekulantovi najemnikovi vykličkovat, ze...

René reaguje na: AndreaN 19. 2. 2018 21.23

Máte někdo ověřenou spolehlivou realitní kancelář z Prahy?

Petr reaguje na: René 20. 2. 2018 13.15

Já mohu doporučit realitní kancelář http://www.faraon.cz/cs/ při koupi domu se zjistilo, že na domu leží zástavní právo, tak jsem znejistil, ale realitka to vyřšila velice rychle a koupě se uskutečnila

René reaguje na: Petr 21. 2. 2018 14.30

Super díky moc a nevíte náhodou kde mají v Praze kancelář?

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dastech
Reagujete na původní dotaz: AndreaN

Dobrý večer,

budu pronajímat byt, ale potom co jsem slyšela od kamaráda jak mu nájemníci poničili byt mám strach aby se mi nestalo něco podobného. Máte někdo taky takové zkušenosti? Nevíte co můžu udělat abych tomu předešla? Jak mám najít dobrého nájemníka?