Správcovské firmy

Správa domu 14 příspěvků Poslední příspěvek:
Mohl by mi někdo doporučit 29. 9. 2016 15.44
nějakou opravdu kvalitní správcovskou firmu , která má zkušenosti se spravováním objektů bytových družstev ?
 Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 228) reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 29. 9. 2016 19.34

Dobrý den, pokud jste z Prahy, mezi velké správce s dlouhou historií a zkušenostmi s bytovými družstvy patří SBD Praha, SBD Nový domov, SBD Pokrok. Jste z jiného regionu? I v některých jiných máme tipy.

S pozdravem redakce Okolobytu.cz

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník
less reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 30. 9. 2016 16.28

Pokrok můžete hned vyloučit, to je něco jako Krušnohor nebo Hlubina. Představenstva mentálně zamrzlá v 80. letech.


SBD Praha je docela pokrokové družstvo, jejich vedení to má v hlavě srovnané.


Nový domov neznám.


KKM reaguje na: less 30. 9. 2016 21.15

Jsme u SBD Nový domov - Praha 8. Jsme spokojeni.

KJ reaguje na: KKM 1. 10. 2016 19.47

Pokud má mít váš příspěvek nějaký smysl, stálo by za to se trochu rozepsat, proč jste spokojeni, např. v porovnání s ostatními správcovskými firmami. Zrovna v Praze jich je desítky, možná stovky, výběr do aleluja. Takto to vypadá, že si reakci napsalo samo družstvo.

karel reaguje na: less 2. 10. 2016 15.17

naprostý souhlas. Vyřídit něco na SBD Pokrok je nadlidský úkol.

Sláva reaguje na: karel 9. 1. 2017 8.32

Není nic snazšího, než se domluvit a přejít jinam.

Markét reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 23. 11. 2017 8.03

Máme zkušenost s firmou Jiviš, s.r.o., ale spíše negativní. Chcete-li se vyhnout problémům a dohadům kolem peněz, tak se této firmě vyhněte obloukem:( Jejich jednání se zdá být korektní do prvního náznaku nějakého problému či nachytání při chybě v účtování a fakturování. Často jejich jednání hraničí na pokraji zpronevěry či zneužití svěřených prostředků, bohužel. Zvažujeme rovněž podání TO, tak to tu takhle mohu napsat. Naschvály a průtahy dělají také docela rádi a často. Místo aby tu byli pro SVJ, tak máme pocit, že nám práci spíš komplikují (neochota, needitovatelné formáty dokumentů, špatná komunikace až skoro až drzé a arogantní chování jejich lidí) a rozhodně se nechovají hospodárně. Chci jen varovat. Bohužel asi platí pořekadlo, že nejlepší správce je žádný správce a dělat si to sami, ale k tomu se z časových a dalších důvodů samozřejmě nikdo nehrne. Je to začarovaný kruh.

Jana Válková reaguje na: Markét 8. 12. 2017 17.51

Bohužel, také máme s touto firmou velmi špatné zkušenosti. Pan Šíma je arogantní, dělá si ze zástupců SVJ sluhy, určuje jim, jak se k němu budou chovat. Pokud mu vyjdete vstříct, vymyslí si další nesmysl. Mele si svoje, odevzdat dokumenty, účetnictví a další je nemožné, neboť se tomu neustále vyhýbá. Pokud nemá argumenty, nechce komunikovat. Jako firma neplní své povinnosti, ale špínu hází na druhé. Ohání se množstvím "spokojených" zákazníků, ale je více těch nespokojených. Hraje si na velkopodnikatele, ale nevidí si na špičku nosu. Kdo od něj uteče, vyhrává.

Petr Hrdlička reaguje na: Jana Válková 30. 1. 2018 14.51

S firmou Jiviš máme absolutně negativní zkušenosti. Vydrželi jsme u nich poměrně dlouho, protože pan Šíma byl v minulosti poměrně ochotný jednat o nápravě a skutečně nápravu sjednal. Ovšem pak to eskalovalo. Proplacené faktury z účtu našeho SVJ za práce pro jiné SVJ. Neustále neplnění povinností uvedených ve smlouvě. Když jsem chtěl s panem Šímou problémy řešit a doufal jsem, že to jako vždy srovná, nechal se zapírat. Tak jsme dali výpověď. Okamžitě nastaly obstrukce. Zpětně bylo pak zjištěno, že nebyly při správě domu splněny například všechny potřebná revize...

Osobně doporučuji se jim vyhnout - nechtěl bych to ani zadarmo.

p.s. a aby si někdo nemyslel, že to píše konkurence, klidně mě můžete kontaktovat na tech@pohodaweb.cz ... pokud budu mít možnost kohokoliv "zachránit" od jiviše, rád to udělám už z principu. doporučovat někoho jiného nebudu.

ladamuri (celkem příspěvků: 32) reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 23. 11. 2017 13.58

Také bych se vyjádřil k ostravské firmě SPRÁVA DOMŮ Tesař S.R.O. ,

Pokud můžete, dávejte te si pozor, na ní.. Je velmi nekopetentní a neumí ani spočítat, 35Kč za m/2 x21,7 Kč.. , pro ně i s částkou 150 Kč za vedení jednotky je velký úkon Navíce , arogantní přístup, manželky majitele, syna, a dělají obstrukce ,při vydání podkladů ke správě domu!!!!, Navíce majitel, uzavírá úvěry na revitalizaci pro ČSOB , - jistěže - provozní odměna za úvěr, rád přijme, tak jak u nás. A jak mu k tomu něco sdělíte, , já sem jejich smluvní partner !! Překračuje pravomoce příkazní smlouvy uzavřené , - A NEZAJÍMÁ HO ZDA JE PŘEDJEDNÁNO S VÝBOREM, ČLENY SVJ. koná jak se s předsedou domluví

pepe reaguje na: ladamuri 23. 11. 2017 18.21

Hele ladamuri, co jste si nasmlouvali to máte, tak si nestěžuj! A pokud se ti něco nelíbí, tak na nejbližším shromáždění navrhni jinou firmu.

A jen tak na okraj, správcovská firma přece nemůže "uzavírat" úvěry, úvěry snad uzavírá SVJ !!

ladamuri (celkem příspěvků: 32) reaguje na: pepe 23. 11. 2017 19.52

pokud je ,majitel správcovské firmy zároveň dilerem-zprostředkovatelem ČSOB , a provedli přípravu s předsedou sami, a bez dle stanov , že zastupuji vždy dva, je to podraz na členy SVJ, ano , na doporučení a výkladu předsedy byl úvěr schválen členy SVJ . , Nevím, Vaše reakce na příspěvky my nesedí, a poprosím Vás o zdržení na mé dotazy, připomínky, Já mám své problémy v SVJ a ne vy !!!!!


Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dastech
Reagujete na původní dotaz: Mohl by mi někdo doporučit
nějakou opravdu kvalitní správcovskou firmu , která má zkušenosti se spravováním objektů bytových družstev ?