Správcovské firmy

Správa domu 12 příspěvků Poslední příspěvek:
Mohl by mi někdo doporučit 29. 9. 2016 15.44
nějakou opravdu kvalitní správcovskou firmu , která má zkušenosti se spravováním objektů bytových družstev ?
 Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 224) reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 29. 9. 2016 19.34

Dobrý den, pokud jste z Prahy, mezi velké správce s dlouhou historií a zkušenostmi s bytovými družstvy patří SBD Praha, SBD Nový domov, SBD Pokrok. Jste z jiného regionu? I v některých jiných máme tipy.

S pozdravem redakce Okolobytu.cz

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník
less reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 30. 9. 2016 16.28

Pokrok můžete hned vyloučit, to je něco jako Krušnohor nebo Hlubina. Představenstva mentálně zamrzlá v 80. letech.


SBD Praha je docela pokrokové družstvo, jejich vedení to má v hlavě srovnané.


Nový domov neznám.


KKM reaguje na: less 30. 9. 2016 21.15

Jsme u SBD Nový domov - Praha 8. Jsme spokojeni.

KJ reaguje na: KKM 1. 10. 2016 19.47

Pokud má mít váš příspěvek nějaký smysl, stálo by za to se trochu rozepsat, proč jste spokojeni, např. v porovnání s ostatními správcovskými firmami. Zrovna v Praze jich je desítky, možná stovky, výběr do aleluja. Takto to vypadá, že si reakci napsalo samo družstvo.

karel reaguje na: less 2. 10. 2016 15.17

naprostý souhlas. Vyřídit něco na SBD Pokrok je nadlidský úkol.

Sláva reaguje na: karel 9. 1. 2017 8.32

Není nic snazšího, než se domluvit a přejít jinam.

Markét reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 23. 11. 2017 8.03

Máme zkušenost s firmou Jiviš, s.r.o., ale spíše negativní. Chcete-li se vyhnout problémům a dohadům kolem peněz, tak se této firmě vyhněte obloukem:( Jejich jednání se zdá být korektní do prvního náznaku nějakého problému či nachytání při chybě v účtování a fakturování. Často jejich jednání hraničí na pokraji zpronevěry či zneužití svěřených prostředků, bohužel. Zvažujeme rovněž podání TO, tak to tu takhle mohu napsat. Naschvály a průtahy dělají také docela rádi a často. Místo aby tu byli pro SVJ, tak máme pocit, že nám práci spíš komplikují (neochota, needitovatelné formáty dokumentů, špatná komunikace až skoro až drzé a arogantní chování jejich lidí) a rozhodně se nechovají hospodárně. Chci jen varovat. Bohužel asi platí pořekadlo, že nejlepší správce je žádný správce a dělat si to sami, ale k tomu se z časových a dalších důvodů samozřejmě nikdo nehrne. Je to začarovaný kruh.

ladamuri (celkem příspěvků: 32) reaguje na: Mohl by mi někdo doporučit 23. 11. 2017 13.58

Také bych se vyjádřil k ostravské firmě SPRÁVA DOMŮ Tesař S.R.O. ,

Pokud můžete, dávejte te si pozor, na ní.. Je velmi nekopetentní a neumí ani spočítat, 35Kč za m/2 x21,7 Kč.. , pro ně i s částkou 150 Kč za vedení jednotky je velký úkon Navíce , arogantní přístup, manželky majitele, syna, a dělají obstrukce ,při vydání podkladů ke správě domu!!!!, Navíce majitel, uzavírá úvěry na revitalizaci pro ČSOB , - jistěže - provozní odměna za úvěr, rád přijme, tak jak u nás. A jak mu k tomu něco sdělíte, , já sem jejich smluvní partner !! Překračuje pravomoce příkazní smlouvy uzavřené , - A NEZAJÍMÁ HO ZDA JE PŘEDJEDNÁNO S VÝBOREM, ČLENY SVJ. koná jak se s předsedou domluví

pepe reaguje na: ladamuri 23. 11. 2017 18.21

Hele ladamuri, co jste si nasmlouvali to máte, tak si nestěžuj! A pokud se ti něco nelíbí, tak na nejbližším shromáždění navrhni jinou firmu.

A jen tak na okraj, správcovská firma přece nemůže "uzavírat" úvěry, úvěry snad uzavírá SVJ !!

ladamuri (celkem příspěvků: 32) reaguje na: pepe 23. 11. 2017 19.52

pokud je ,majitel správcovské firmy zároveň dilerem-zprostředkovatelem ČSOB , a provedli přípravu s předsedou sami, a bez dle stanov , že zastupuji vždy dva, je to podraz na členy SVJ, ano , na doporučení a výkladu předsedy byl úvěr schválen členy SVJ . , Nevím, Vaše reakce na příspěvky my nesedí, a poprosím Vás o zdržení na mé dotazy, připomínky, Já mám své problémy v SVJ a ne vy !!!!!


Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dastech
Reagujete na původní dotaz: Mohl by mi někdo doporučit
nějakou opravdu kvalitní správcovskou firmu , která má zkušenosti se spravováním objektů bytových družstev ?