Zápis z SHV neodpovídá skutečnosti

Správa domu 5 příspěvků Poslední příspěvek:
Knopová 6. 1. 2017 12.11

Zajímalo by mě, jaké má vlastník možnosti v případě, že výbor udělá nepravdivý zápis z SVH, které se konalo 16.5. 2016. Na mé žádosti, vyvěsil zápis v domě až 5.12. 016 bez údajů, kdo zápis sepsal a kdo schválil. Navíc se odsouhlasovaly nové stanovy a ze zápisu jsem zjistila, že je zapsáno, že 100% vlastníků souhlasí. Osobně jsem na schůzi byla a nesouhlasila jsem s jedním bodem. Přímo na schůzi, jsem upozornila jsem výbor, že s tímto bodem stanovy neschválím. S úsměvem mi sdělili, že na tom nezáleží. Brala jsem to tak, že samozřejmě záleží na většině vlastníků a ti jim schválí cokoli. V zápise jsem ale zjistila, že ve všech bodech napsali přijato 100% přítomných vlastníků, V tomto případě na schůzi bylo 52,26% vlastníků. Osobně jsem se ve 2 bodech zdržela hlasování. Ihned jsem psala výboru, že zápis neodpovídá a navíc chybí údaj, kdo zapsal a kdo za to odpovídá. Výsledek byl, že zápis ihned z nástěnky sundali, nic víc. Ráda bych tedy věděla, jaké mám jako vlastník možnosti, aby byl zápis zapsán dle skutečnosti.Pavel (celkem příspěvků: 784) reaguje na: Knopová 6. 1. 2017 12.18

Paní Knopová,

usnesení shromáždění lze žalovat do 3 měsíců.

Navíc pokud by Váš hlas nic nezměnil, tak se obávám, že i kdybyste podala žalobu včas, tak soud rozhodne ve prospěch většinového názoru.

Pokud někdo falšuje zápis, tak je to na odvolání členů výboru. Našla byste náhradníky za stávající výbor?

Hezký den!

Eva reaguje na: Pavel 7. 1. 2017 20.36

Paní Knopová, u nás je to úplně stejné, členové výboru si napíší co chtějí, odsouhlasí co chtějí oni a nikdo proti nim nic neudělá a to pro, že to nikdo nechce dělat.Dokonce si sami odhlasovali že všichni členové zaplatí za dlužníky jejich dluhy.Také jsem zjistila , že nedávají do rejstříku žádné zápisy ze schůzí už 10 let ,,Co máme dělat.

Eva

Pavel (celkem příspěvků: 784) reaguje na: Eva 8. 1. 2017 8.59

Evo,

neznám předpis, podle kterého by SVJ muselo ukládat zápisy do sbírky listin. Do nedávné doby do sbírky listin dokonce SVJ nemuselo ukládat ani účetní závěrky.

Pokud nejste spokojeni s výkonem funkcí členů výboru, tak je odvolejte. Nechte se zvolit do výboru a pak vysvětlujte jednotlivým členům např. proč neukládáte zápisy ze schůzí do rejstříku.

pepe reaguje na: Pavel 8. 1. 2017 11.26

Souhlas, jak typické!

Představenstvo si "dělá co chce" ale na druhou stranu to nikdo nechce dělat! A končí to prosebným dotazem "co máme dělat"

Tady už pomůže jenom jediné, postavit si vlastní rodinný domek, kde žádný prostor nebude "společný":-)

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dastech
Reagujete na původní dotaz: Knopová

Zajímalo by mě, jaké má vlastník možnosti v případě, že výbor udělá nepravdivý zápis z SVH, které se konalo 16.5. 2016. Na mé žádosti, vyvěsil zápis v domě až 5.12. 016 bez údajů, kdo zápis sepsal a kdo schválil. Navíc se odsouhlasovaly nové stanovy a ze zápisu jsem zjistila, že je zapsáno, že 100% vlastníků souhlasí. Osobně jsem na schůzi byla a nesouhlasila jsem s jedním bodem. Přímo na schůzi, jsem upozornila jsem výbor, že s tímto bodem stanovy neschválím. S úsměvem mi sdělili, že na tom nezáleží. Brala jsem to tak, že samozřejmě záleží na většině vlastníků a ti jim schválí cokoli. V zápise jsem ale zjistila, že ve všech bodech napsali přijato 100% přítomných vlastníků, V tomto případě na schůzi bylo 52,26% vlastníků. Osobně jsem se ve 2 bodech zdržela hlasování. Ihned jsem psala výboru, že zápis neodpovídá a navíc chybí údaj, kdo zapsal a kdo za to odpovídá. Výsledek byl, že zápis ihned z nástěnky sundali, nic víc. Ráda bych tedy věděla, jaké mám jako vlastník možnosti, aby byl zápis zapsán dle skutečnosti.