čipy místo klíčů

Technologie (výtahy, klimatizace, zabezpečení) 38 příspěvků Poslední příspěvek:
Kapustová 20. 11. 2011 7.57

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s čipy místo klíčů? mělo by se to týkat jak vchodových dveří, tak i výtahů. Rozdělilo nás to na dva tábory, jedni je chtějí, druzí ne. Myslíme si, že to bude poruchové a přinese nám to víc komplikací než předností. Děkujeme za vaše zkušenosti.

Pavel (celkem příspěvků: 785) reaguje na: Kapustová 21. 11. 2011 9.02

Před rokem jsme měnili vstupní portály a tak jsme se rozhodovali, zda pořídit čipy nebo klíče. Pro našich 6 vchodů po cca 23 bytech jsme se rozhodli pro samostatné klíče pro každý vchod.

Hezký den!

Eva reaguje na: Kapustová 6. 12. 2011 11.39

Dobrý den paní Kapustová,pokud zvolíte variantu výměny klíčů za čip, určitě budete Vy i ostatní nájemníci spokojeni. Dům zpřístupníte pouze oprávněným osobám,sami se rozhodujete, kdo kam může vstupovat, ke sklepům se dostane pouze oprávněná osoba. To samé platí i u výtahu. Pokud se obáváte poruchovosti a komplikací, tak u služby je zajištěn okamžitý servis. Když by jste měla zájem o reference od nájemníků, kteří již čipy ke své spokojenosti využívají, mohu Vám dát kontakt na bytová družstva, která mají své domy elektronickým přístupem vybaveny. Přeji hezký den

Kapustová reaguje na: Eva 7. 12. 2011 12.51

Děkuji za informace, jjestě bychom se chtěli zeptat, jak je to u čipů když jej někdo ztratí? Kde dostane nový a jak dlouho to trvá? Kolik to stojí? Děkujeme za Vaše informace.

Eva reaguje na: Kapustová 28. 12. 2011 10.19

Náhradní čipy jsou vždy u správce domu ( nakupuje se vždy více kusů, právě pro případ ztráty, nový člen rodiny,atd..)a pro nastavení nového čipu je potřeba několik sekund. pokud správce již nemá náhradní čipy, do dvanácti hodin je dodaný na jeho adresu a opět je funkční do několika sekund. Nový čip stojí do 100 Kč. Co se týká ztraceného čipu, tak ten je okamžitě po nahlášení ztráty znehodnocen a tím se vyloučí zneužití čipu pro přístup do Vašeho domu.Tyto zkušenosti máme s firmou Avaris, s.r.o.. Spokojenost je jak s cenou, tak se službou a také s případným servisem.

 Robert Javůrek, FPS s.r.o. (celkem příspěvků: 17) reaguje na: Kapustová 10. 2. 2012 13.19

Elektronické přístupové čipy místo klíčů jsou vhodnou alternativou ke klíčovým, přístupovým systémům a v poslední době jsou poměrně oblíbené. Pokud se použije verze napojená na evidenční systém, je možné pro statutární orgány vlastníka zajistit evidenci přístupů jednotlivých uživatelů do vymezených prostor. To je vhodné například jako určitá prevence k zamezení vandalismu / ochraně společného majetku. Poruchovost dnešních čipových systémů je velmi nízká – samozřejmě že záleží na prostředí a typu použitého systému.

Otázky oboru správy nemovitostí zodpovídá Robert Javůrek, FPS s.r.o. www.fps-praha.cz/

 Spolupracující odborník
Medvědice (celkem příspěvků: 5) reaguje na: Kapustová 5. 4. 2012 19.58

Dobrý den,

Máme klíče ale i čipy a ty si nechali zhotovit skoro všichni u nás v SVJ,je nás 62 byt.jednotek.

Já osobně jsem s čipem velmi spokojená a klíče ani nepoužívám, jen u zadního vchodu a ten taky využívám jen když si beru v létě kolo. Hezký den,medvědice

Pavel Primus reaguje na: Kapustová 4. 3. 2013 23.59

Dobrý den, uvažujeme také o zabezpečení vstupu čipovým zámkem, ale nikde se mi nepodařilo najít prodejce, nebo výrobce který by nabízel konkrétní dveřní zámek na čip. Můžete mi prosím poradit? Máme plastové (hliníkové) dveře. Děkuji. Primus

Josef Tuhý reaguje na: Pavel Primus 5. 3. 2013 13.17

Dobrý den, Proč čipový systém? Snadné odemčení dveří. Máte všechny čipy plně pod kontrolou.

Ztráta čipu?? pokud dojde ke ztrátě čipu jednoduchým způsobem se čip zakáže a v tu chvíli je z čipu bezcenný přívěšek, neoprávněná osoba se nemá možnost dostat do objektu.

Odstěhují se případní podnájenmíci?? Majitel bytu nahlásí čipy, které má pod kontrolou. Ty čipy, které nejsou pod kontrolou se jednoduše zakáží.

Cena čipu je od 50 do 100,– Kč

Proč klíčový systém?

V případě ztráty / odcizení klíčů /, odstěhování podnájemníků, není možné klíč žádným způsobem zakázat. Všichni bydlící v domě se vystavují možnosti bezproblémového vniknutí eventuálního pachatele do objektu.

Pokud chcete udržet bezpečnost v domě jediným řešením je – výměna vložky FAB + kompletní obměna všech klíčů.

Klíčový systém: Obyčejný 1× vložka FAB = cca 300,– Kč
1× klíč = cca 50 Kč Bezpečnostní 1× vložka FAB = cca 2.500,– Kč
1× klíč = cca 150,– Kč

V případě dalších dotazů doporučuji www.siemens.cz/cipovesystemy

Přeji krásný a pohodový den.

svj reaguje na: Josef Tuhý 30. 9. 2016 10.10

U jedné z firem,které tímto zabývají vložka 1 200,00,jeden klíč za 210,00.Při větším počtu bydlících minimálně jednou až dvakrát oprava vložky za cca 700,00.Přijde uživatel že ztratil klíč a vy musíte dát zhotovit nový.Pochopitelně na jeho náklady,ale nevíte,jestli to je pravda.Tak si spočítejte náklady a hned uvidíte,který systém je levnější,ale také bezpečnější.

eva reaguje na: Pavel Primus 24. 4. 2013 9.59

Najděte si na internetu firmu AVARIS, tam najdete veškeré informace k Vašemu dotazu.Hezký den

DESY (celkem příspěvků: 1) reaguje na: Pavel Primus 28. 9. 2013 23.31

Příspěvek byl v rozporu s pravidly fóra a byl odstraněn administrátorem

milan reaguje na: Kapustová 28. 3. 2013 14.52

Dobrý den, my čipy máme a zatím s nimi žádné problémy nebyly. Snad si jen pamatuju, když je domovník nově čipoval, tak jsem na něj koukal a během okamžiku byly všechny načipovány. Otázka 5 minut pro cca 120 lidí v domě. Hledal jsem si o tom nějaký článek, tak dko by chtěl si o tom něco přečíst, tady je možnost. http://www.portalsecurity.cz/…aci-systemy/

radek reaguje na: Kapustová 23. 11. 2013 20.25

My jsme si pořídily čipy a jsme s tím nadmíru spokojeni. Při ztrátě čip okamžitě zablokuji. Dokonce se dají na otevírání dají, po naprogramování a zavedení do systémy cca 1minuta, použít i růuné jiné karty(opencard,in karta ČD atd) takže se ani nemusí objednávat nový čipy. Dělala nám to tady tam firma: http://www.ima.cz/…domu/patron/ , tak se na to podívejte a uvidíte. Klasický zámek bychom již zpět nechtěly.

mm reaguje na: Kapustová 7. 12. 2013 11.16

v takom dome uz byvat nechcem. stratili sa kluce aj s cipom, cakame na novy cip od domovnika dva MESIACE!! je to neprijemne, ked stratite kluce, holt sa spravia nove u klucovej sluzby promptne, s cipom je to evidentne nejaky problem …

Katy reaguje na: Kapustová 9. 4. 2015 19.40

A jak jste se po instalaci čipů smířili s tím, že jsou pěkně na jednom místě shromážděny údaje o Vašich zvycích – kdy odcházíte z domu, kdy je byt zaručeně prázdný, v kolik chodíte domů, jak často opouště byt apod. Dle mého názoru skvělá situace pro zloděje a „velkého bratra“.

Petr Jánský - AVARIS reaguje na: Katy 22. 4. 2015 16.54

Ne každý systém má historii průchodů. Tedy nemusí být pravdou, že je přehled o tom, kdo je kdy doma a kdo kdy kam chodí. Čipy nemusí být personifikovány na jméno, pouze třeba na bytovou jednotku. Takže fyzicky nikdo neví, kdo z obyvatelů bytu konkrétní čip má a používá. Mylná je i domněnka, že se přesně ví, kdy je byt prázdný. Protože velmi často vchází do domu i z něj odchází víc lidí. Čip vždy použije jen jeden, takže se samozřejmě neví, kdo vlastně čip použil. Systém na čipy dokážeme propojit s libovplným elektricky ovládaným zámkem, s domovními telefony atd. Systém má svůj záložní zdroj, takže je funkční i při výpadku napětí. My tyto systémy vyrábíme a dodáváme mnoho let – jak už psal paní Eva. Stačí si nás najít na internetu. Pokud by paní Eva neuvedla název naší společnosti, neudělal bych to ani já. Takto si myslím, že informace o firmě není proti pravidlům fóra. Pokud ano, ať admin jméno společnosti smaže a ponechá jen technické informace.

Petr Heřman (celkem příspěvků: 2) reaguje na: Kapustová 21. 4. 2015 15.37

Zdravím všechny, dnes jsem zadal poptávku a cenovou nabídku na tento systém otevírání vchod.dveří… JSem zvědav na kolik to vyjde… Jen malá otázka jak řešíte čipy když SVJ o 24 bytech jestli čipy hradíte z fondu?

Hans reaguje na: Petr Heřman 22. 4. 2015 9.39

U nás hrazeno z „fondu“: Jeden čip na jednu přihlášenou osobu v bytě a dva navíc na jeden byt.

Ostatní přidělání 150Kč/ks.

Pavlina reaguje na: Kapustová 17. 6. 2015 19.05

Máme čipy již asi 4 roky a zkušenost je vynikající. Dávali jsme je na vstulní dveře a sklep spolu se samozamykacím zámkem, takže máme vždy zamčeno. Poruchu jsme za celou dobu neměli ani jednu a hlavně se v domě přestaly ztrácet věci, takže systém zafungoval. S klíči byly neustálé problémy a lidé si je kopírovali nebo jakoby ztráceli a pak to končilo vykradeným sklepem. Systém máme od www.patronpro.cz a můžu je doporučit

Jirka reaguje na: Pavlina 20. 9. 2015 13.11

Dobrý den, který systém od firmy Patronpro máte? Já přemýšlím o systému otevírej mobilem.

Ještě bych rád věděl, která firma Vám ten systém montovala. J. Hájek jira321@sesznam.cz

Michal reaguje na: Kapustová 21. 6. 2015 7.25

V pondelok som zistil,že mne,aj celej mojej rodine nefunguje čip od vchodových dverí. Šiel som teda za kompetentnou osobou,a chybu odstránila. Ešte ten istí týždeň v sobotu som šiel do mesta. Vrtátil som sa naspeť,a môj číp mi zasa z ničoho nič NEFUNGUJE. :( Neviete mi niekto prosím vás poradiť,o aku chybu by sa mohlo jednať?? Za rady vopred velmi pekne ďakujem. Michal.

Roman reaguje na: Kapustová 15. 3. 2016 16.10

Jde vložit ten čip do jakýchkoliv vstupní dveře do domu ? Nebo se musí pořizovat nějaké speciální? Nebo to je místo fabky? Jak to funguje ? Se mi celkem líbí ten nápad s tím čipem. Ve firmě máme auto co se otevírá na čip. A je to cajk.

Karla90 (celkem příspěvků: 1) reaguje na: Kapustová 23. 3. 2016 21.42

Mě se strašně líbí otvírání dveří na otisk prstu. Čip mi už přijde zastaralý, tohle je budoucnost. Ostatně, v našem domě máme tohle otvírání, funguje to bez problémů na pár desítek otisků co jsem tam od začátku nahrály a je to. Kupovali jsem to zde https://www.kliky-kovani.net/Kliky-na-otisk-prstu/... a je to super, všichni nám to závidí a každý se na to ptá :-)

Hans reaguje na: Karla90 24. 3. 2016 8.15

Karla90: Zajímavé. A jak třeba otvírá návštěva, která přijede např. na 4 dny. Nebo jak otvíráte, máte-li prst s "otvíracím otiskem" v gypsu? A co mě zajímá asi nejvíce je ochrana osobních údajů,...kdo a jak dále nakládá s databází otisků prstů?

pepa reaguje na: Karla90 25. 3. 2016 10.29

Karlo90, Vy se asi ráda díváte na americké filmy:-) Osobně si myslím že otisky prstů jsou už zastaralé, na vašem místě bych to řešil snímáním oční sítnice a další krok by byl že by otevření dveří bylo podmíněno tím, že se u dveří sejdou dva obyvatelé domu a oba musí v jeden okamžik přiložit svou pravou ruku do skenovacího zařízení (to už jsem taky někde viděl:-)) Ale taky jsem viděl dotyčné obyvatele domu bez prstů a bez očí:-)

Pavel reaguje na: Karla90 14. 2. 2017 9.26

Existuje i modernější a mnohem pohodlnější systém otevírání vchodových dveří bez použití čipů, klíčů, nebo otisků prstů - viz. www.jednoduchyvstup.cz.


Viktor Nárožný reaguje na: Kapustová 28. 6. 2016 15.47

Pročítám si zdejší diskusi. O zavedení čipů také uvažujeme. Byl by mi někdo ochoten sdělit s jakými přibližnými náklady na jedny dveře je třeba počítat ?

pepa reaguje na: Viktor Nárožný 28. 6. 2016 21.39


Hele Viktore, a nebylo by lepší se zeptat přímo firmy, která se tím zabývá. Já například bych byl ochoten ti ty náklady sdělit ale jelikož mě takové kraviny nezajímají, tak bohužel. Ale aspoň vypadám jako dobrák:-)

J.Adamec reaguje na: Kapustová 14. 10. 2016 15.59

Nám tento měsíc nainstalovali čipový system Raabkey na přední a zadní vchody SVJ. Technici využili napájení z tabla i stávající bzučák u hlavního vchodu, vzhled jsme si mohli přizpůsobit ke stávajícím vypínačům. Čtečka za 2,5 tisíce, čipy za 39 Kč, během pár hodin hotovo.Vše funguje.

Viktor reaguje na: J.Adamec 15. 10. 2016 9.07

Aby byla informace k něčemu jinému, než k reklamě firmy, můžete ještě doplnit, o jak velký dům se jedná? Do kolika vchodů byl čipový systém instalován a kolik bytů máte? Jinak ta cena nikomu nepomůže. Díky.

J.Adamec reaguje na: J.Adamec 17. 7. 2017 9.46

24 bytových jednotek, čipový systém pro hlavní vchod (zadní vchod budeme doplňovat o čtečku čipů asi také).

Zorinka (celkem příspěvků: 5) reaguje na: Kapustová 31. 10. 2016 14.18

Já bych se tedy těch čipů (poruchovosti) bála. Přece jenom klíč je téměř bezporuchový, největší problém je jeho ztracení a ztracení čipu by byl snad ještě větší problém.

Petr reaguje na: Zorinka 20. 7. 2017 8.01

Největší problém je neinformovanost. Klíč je bezporuchový do okamžiku, než Vám dá někdo do zámku sirku a zakápne sekundovým lepidlem. Pak se do domu nedostane nikdo. Nehledě na to, že když ztratíte klíč, tak ho nelze ze systému samostatně vyřadit, protože jsou klíče všechny stejné. Do výměny zámku a všech klíčů máte z domu průchoďák. Kdežto čip vyřadíte bez problémů. Nářky ohledně měsíčního čekání na čip jsou liché. Nejedná se o chybu systému, ale špatného správce.

mirek reaguje na: Kapustová 24. 11. 2016 19.20

Dobrý den, nevíte jak je to s přívodem elektriky do dveří, a použití stávajícího smozamykajícího zámku? Jak funguje zámek při delším výpadku elektriky (12 hodin), jaká je cena montáže pokud by se mělo použít pro dva vchody a 60 partají? Jaká je možnost dokoupit případně další ( kompatibilní ) zámky např ke sklepům? Děkuji.

franta reaguje na: mirek 24. 11. 2016 23.32

Neděkuj a zeptej se přímo dodavatele zařízení, ten ti rád zodpoví veškeré tvé dotazy!

Marková reaguje na: Kapustová 13. 2. 2018 14.27

Dobrý den, taky jsme měli tohle dilema, ale nakonec jsme se se sousedy shodli na klíčích - zdá se nám to pořád jako bezpečnější a jednodušší varianta. My teda zainvestovali i do GSM alarmu, který jsme si nedávno pořídili z obchodu Bezpecnydum.cz, a musím říct, že se mi v noci spí mnohem líp. :) Vím, že to nevyřeší vše, zloději jsou vynalézaví, ale určitě je to lepší než nic.

pepe reaguje na: Marková 13. 2. 2018 15.37

Když pominu, že jde o reklamní sdělení, tak by mě teda zajímalo, kolikrát za posledních cca 10let jste byli vykradeni, když se vám s tím GSM bazmekem v noci spí líp? A když už mluvíte o tom spaní, tak předpokládám, že pokud se to někdy stalo, tak to bylo v noci když jste byli doma a spali.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Schindler CZ, a. s. KONE
Reagujete na původní dotaz: Kapustová

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s čipy místo klíčů? mělo by se to týkat jak vchodových dveří, tak i výtahů. Rozdělilo nás to na dva tábory, jedni je chtějí, druzí ne. Myslíme si, že to bude poruchové a přinese nám to víc komplikací než předností. Děkujeme za vaše zkušenosti.