Výtah v domě

Technologie (výtahy, klimatizace, zabezpečení) 27 příspěvků Poslední příspěvek:
Zdeněk Benko 17. 7. 2015 9.28

Zdravím, nedávno jsem slyšel, že se výtah musí každý rok modernizovat. Co je na tom pravdy? Samozřejmě jej necháváme pravidelně kontrolovat a opravovat. Modernizace každý rok se mi zdá jako přehnaná.

A jakou firmu byste k modernizaci doporučili? My u nás máme výtahy.cz, ale modernizace prý nedělají. Máte tedy zkušenost s KONE?

Děkuju Zdeněk Benko

pepa reaguje na: Zdeněk Benko 17. 7. 2015 11.21

Zdravím, nedávno jsem slyšel (myslím že to říkal Lojza v hospodě, nebo Máňa v prasečáku?, fakt už si nevzpomenu), že musím každý rok modernizovat své auto, nejlépe koupit fungl nové, protože když modernizovat tak se vším všudy. Doufám pane Benko, že chápete tu absurdní podobnost s tím „vaším“ výtahem. V našem domě sloužil donedávna výtah cca.50let. Byl pravidelně revidován, opravován, revitalizován (lana, vybavení strojovny), apod. Ano, měl své „mouchy“, zastavoval v mezipatře, měl určitou nosnost, byl hlučný, venkovní dveře třískaly, musel jste za sebou zavřít vnitřní dvoukřídlé dvířka, apod. Ale jezdil a splňoval svůj účel a nikoho neohrožoval na životě. Nedávno jsme výtah vyměnili za nový, modernější a předpokládám že nám bude sloužit dalších min.50let a nechápu co bychom na něm měli každý rok něco modernizovat, leda měnit každý rok barvu vstupních dveří.

Josef Pepa reaguje na: pepa 20. 7. 2015 10.01

Jasná páka, jakápak modernizace. My máme v baráku výtah jak metuzalém, stará se nám o to jedna firmička a vše caj. Čím větší fírma tím vyšší cena

 Roman Němec, jednatel společnosti TREBILIFT, s.r. (celkem příspěvků: 1) reaguje na: Zdeněk Benko 28. 7. 2015 11.23

Dobrý den,

modernizace výtahu každý rok není podložena žádným předpisem či normou. Na výtahy v provozu se vztahují normy ČSN 27 4002 a ČSN 27 4007, kde jsou stanoveny prohlídky a zkoušky výtahů v provozu, povinnosti provozovatele a servisní organizace.

Pokud se jedná o starý výtah, pro dopravu osob, např. v panelovém domě, výstavba do r. 1993, vyskytuje se na takovém výtahu cca 70 provozních rizik (rizika se posuzují ve vztahu k dnes platným předpisům) a majitel, provozovatel výtahu by měl tato rizika řešit dle termínů stanovených inspekčním orgánem v inspekční zprávě (rizika vysoké úrovně do 5 let). Ekonomicky vhodným řešením je pak celková výměna, rekonstrukce či modernizace výtahu.

Roman Němec jednatel společnosti

TREBILIFT, s.r.o.

Novodvorská 1110 674 01 Třebíč Tel.: 568 822 328 GSM: 777 780 742

Fax: 568 820 150 E-mail: nemec@trebilift.cz http://www.trebilift.cz/

Společnost je držitelem certifikátu dle ČSN EN ISO 9001:2009, č. Q 1047,

 Spolupracující odborník
Zdeněk Benko reaguje na: Zdeněk Benko 4. 8. 2015 12.54

Já jsem neřekl, že to mám podlouženou informaci, která platí jako bible! Já jsem pouze napsal, že jsem to slyšel (je jedno z jakého zdroje) a chtěl jsem si to ověřit. To, že to není pravda, je sice hezké, ovšem našemu výtahu se letos modernizace nevyhne… Ten totiž jako metuzalém není a už hodně pokulhává.

pepa reaguje na: Zdeněk Benko 5. 8. 2015 6.51

Jak už jsem se zmínil ve svém příspěvku, je „modernizace“ a „modernizace“. Osobně znám případ kdy v domě „modernizovali“ výtah, vrazili do toho velké peníze, vyměnili kabinu, vodítka, lana, koncáky, strojovnu, prostě dalo by se říct „kompletka“. Ale výsledek? Kabina je sice nová ale má úplně stejné rozměry jako ta stará. Výtah zastavuje pořád v mezipatře apod. Takže ve výsledku v onom domě kde populace stárne si vlastně tou modernizací ani moc nepomohli a staří lidé musí pořád šlapat 10 schodů nahoru nebo dolů ke svým bytům! A stačilo přitom přihodit cca 300tisíc.

Zdeněk Benko reaguje na: pepa 10. 8. 2015 11.21

Tak to je docela dost podstatné a poměrně velký problém! Právě tomu bych se chtěl vyhnout. A myslíte, že když se na to narovinu zeptám firmy, tak že mi řekne, jaký výsledek bude, nebo mi jen namaže med kolem huby a po modernizaci to bude stejně na prd jako před tím? Každopádně ale nechci zase dělat modernizace dvakrát do roka jen proto, že to první firma zfušovala.

pepa reaguje na: Zdeněk Benko 12. 8. 2015 16.55

Pane Benko žádný problém za tím nehledejte, prostě někde se holt rozhodli že ušetří cca.300tisíc, zlepší víceméně jenom vizuální vzhled kabiny a vymění stávající technologii za novou a už neřešili lepší komfort pro nájemníky. Předpokládám, že zavedená firma Vám udělá nový výtah přesně podle Vašich představ, tyto se uvedou do smlouvy, popřípadě budete mít některé položky jako volitelné (např. záložní zdroj, dřevěná madla apod.) A když si řeknete, že chcete mít v kabině benátské zrcadlo, tak ho tam určitě dají (samozřejmě za příplatek) :-))

Bajer (celkem příspěvků: 13) reaguje na: Zdeněk Benko 14. 8. 2015 8.27

chyba - říkaly to ženský v mlíkárně

borka (celkem příspěvků: 7) reaguje na: Zdeněk Benko 19. 8. 2015 12.42

já bych to řekla tak, že je velice důležité jak bude dokončený projekt a tudíž se bude vědět kolik to bude stát. Co se modernizace výtahu týče tak si dost dobře neumím predstavit jak se tohle dá dělat každý rok!

Koumák reaguje na: Zdeněk Benko 27. 8. 2015 9.26

Setkal jsem s výtahy KONE náhodou, přečetl jsem si o nich pár recenzí a pak jsem je přednesl svým sousedům na schůzi. KONE se jim líbilo a ted nám jezví v domě už 2 měsíce. Jsem zvědavý, jak dlouhé to bude mít trvání

Soused reaguje na: Koumák 27. 8. 2015 11.05

Trvání to bude mít velice dlouhé, určitě tě ten výtah i přežije. My už ho máme v bráku několik let a pořád jezdí bez závady!

Brodil reaguje na: Soused 24. 2. 2017 15.12

Jojo stejný případ:) Kone máme už dlouuho a vše super!

Petra reaguje na: Zdeněk Benko 31. 3. 2016 15.39

výtah nám dělá firma z Příbrami – máme 6 pater a odstávka je už DVA MĚSÍCE a ještě minimálne dalsí měsíc to bude trvat http://www.vytahypribram.cz/ takže tuto firmu NIKDY !!!!!!

Milan reaguje na: Zdeněk Benko 24. 2. 2017 15.05

Hezký den,

ne není to pravda nebo spíš není to nutnost. Samozřejmě pravidelná modernizace prodlouží životnost výtahu, ale záleží. Kone má výborný servis a kvalitní výtahy.

 KONE, a.s. - Rafael Tyml (celkem příspěvků: 16) reaguje na: Zdeněk Benko 27. 2. 2017 8.30

Dobrý den, velice děkuji za pozitivní reakce na naši společnost KONE. V dnešní době se málokdy stane, že někdo projeví spokojenost veřejně. Lidem ,,jde,, více kritika než pochvala. Ještě jednou děkuji a jsem velice rád, že jste s našimi službami a produkty spokojeni.

S pozdravem Tyml

Výtahy, eskalátory, automatické dveře a inovativní řešení pro servis a modernizace - to je KONE.  
 Spolupracující odborník
Radek.124 reaguje na: Zdeněk Benko 8. 6. 2017 15.18

My máme s kone nejlepší zkušenosti, nejlepší výtahy...je tichý, nemusím se bát, že tam uvíznu, pohoda

KONE, a.s. - Rafael Tyml (celkem příspěvků: 16) reaguje na: Radek.124 8. 6. 2017 16.33

Dobrý den a děkujeme za pochavalu. Pokud y jste cokoli potřebovali, neváhejte se na mě obrátit.

Krásný den.

Rafael Tyml

Výtahy, eskalátory, automatické dveře a inovativní řešení pro servis a modernizace - to je KONE.  
 Spolupracující odborník
pepe reaguje na: Radek.124 8. 6. 2017 19.46

Klídek Radku, my zase máme Liftcomp a taky spokojenost. Takže tvrdit o firmě Kone, že má nejlepší výtahy, je docela zcestné a jenom mažete med kolem huby panu Tymlovi. Ten náš je taky tichý, je průchozí, a div se světe taky se nemusím se bát, že tam uvíznu! A víš ty Radku co to zaručí, no přece UPS, která umožní výtahu po výpadku el.energie dojet do nejbližší výstupní/nástupní stanice.

Radek3 reaguje na: Zdeněk Benko 9. 9. 2017 19.02

Modernizovat výtah každý rok je určitě jen kec, ale životnost výtahů se dost různí podle výrobců. My máme v domě výtah značky Kone od modernizace paneláku (cca rok 2004) a pořád šlape bez problémů. Kamarád co bydlí o pár vchodů dále a měl barák rekonstruovaný ve stejnou dobu má výtah jiné značky si už hodněkrát v hospodě stěžoval že zas bude muset po pivech šlapat schody. Proto bych si před koupením výtahu pořádně prosšel internet a zjistil jaké mají zkušenosti i jiní.

pepe reaguje na: Radek3 9. 9. 2017 19.26

"Kamarád co bydlí o pár vchodů dále a měl barák rekonstruovaný ve stejnou dobu má výtah jiné značky si už hodněkrát v hospodě stěžoval že zas bude muset po pivech šlapat schody."

Fakt dost dobrý:-))))

Otázkou je jestli se ten tvúj kamarád vždy po těch pivech v tom výtahu nepoblil a nájemníci mu zakázali výtahem jezdit:-))

A jen tak na okraj, když už tady děláš reklamu firmě Kone, tak bys taky mohl uvést značku toho výtahu, který obden nejezdí!

Předpokládám, že kamarád obden na to pivo chodí.

Radek3 reaguje na: pepe 12. 9. 2017 12.35

Netuším jak se chová ve výtahu protože ho nedoprovázím až k bytu, ale když se něco slavilo tak samozřejmě šel domů zmalovaný jak picasso :D

Značku výtahu ve kterém jezdím znám protože ji vidím každý den když v něm jedu a název zas není v čínštině aby si ho člověk nezapamatoval :) A proto taky neznám tu od kamaráda když tím výtahem jedu jednou za čas, nebo ty snad víš jaké výtahy mají v baráku tvi kamarádi? :D

Tu poruchovost jsem řekl trochu s nadsázkou, ale teď přes léto mu to tam opravovali 2x. Pokud by tě ale zajímalo o jakou zančku jde aby sis na to dal pozor tak ti to můžu zjistit.

VN reaguje na: Radek3 12. 9. 2017 14.46

Je to také o tom , že se mění normy a požadavky na výtahy. Provozovatel výtahu má povinnost přizpůsobovat vybavení svého výtahu těmto požadavkům. V praxi to funguje tak ,že jednou za šest let máte tzv. inspekční prohlídku , kdy inspekční orgán vám může stanovit závady a lhůty na jejich odstranění.

U nás (výtahy rok výroby 2000-2003) jsme dostali za úkol odstranit závady , které v podstatě představovali investici ve výši 170.000 Kč/výtah spočívající v kompletní výměně rozvaděče , instalaci frekvenčního měniče atd..

Radek3 reaguje na: VN 13. 9. 2017 17.21

Aha, to jsem netušil. Vím že nám domovník párkrát na schůzi říkal něco o inspekcích a taky jsme za to něco platili, ale myslel jsem si že to byla vždycky nějaká preventivní kontrola ze strany výrobce.

Naštěstí jsme ale neplatili až takovou pálku, byla to částka tak do 10 000 Kč. Každopádně děkuju za vysvětlení, až se příště bude něco podobného řešit tak si od domovníka zjistím více informací ať jsem v obraze.

pepe reaguje na: VN 14. 9. 2017 8.02

To by mě zajímalo co se děje během těch šesti let? To jako ten výtah není pravidelně servisován? "Inspekční orgán", to zní hrozně. My máme nový výtah asi tři roky a jedna z takových samozřejmých věcí byla, že jsme s firmou, která výtah instalovala uzavřeli smlouvu na pravidelné prohlídky (měsíčně) a revize a vše je zaznamenáváno do provozního deníku. A předpokládám, že výrobci výtahu nejsou normy a požadavky na bezpečný provoz výtahu neznámé. Představa, že nechám výtah šest let "svému osudu" a pak tam naběhne nějaký orgán, mi přijde divná!

Michal reaguje na: Zdeněk Benko 11. 9. 2017 9.13

Příspěvek byl smazán redakcí jako opakující se reklamní sdělení.

zákazník reaguje na: Michal 4. 1. 2018 11.30

Dobrý den,

také stojí za povšimnutí zákazníka to, zda není technologie výtahu blokována pro následný servis jinými firmami!

Tedy zda může následný servis provádět jiná firma než-li ta která výtah dodala-namontovala. A to bez výměny důležitých komponent (např.rozvaděč).

Pak se totiž já jako zákazník, stanu "rukojmím" této následně servisní firmy. Nebo mám možnost vyměmit blokované komponenty v řádu sto tisíc kč a nechat pak servisovat jakoukoliv firmou v ČR.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Schindler CZ, a. s. KONE
Reagujete na původní dotaz: Zdeněk Benko

Zdravím, nedávno jsem slyšel, že se výtah musí každý rok modernizovat. Co je na tom pravdy? Samozřejmě jej necháváme pravidelně kontrolovat a opravovat. Modernizace každý rok se mi zdá jako přehnaná.

A jakou firmu byste k modernizaci doporučili? My u nás máme výtahy.cz, ale modernizace prý nedělají. Máte tedy zkušenost s KONE?

Děkuju Zdeněk Benko