měřiče tepla

Teplo a voda 2 příspěvků Poslední příspěvek:
Eva 3. 1. 2017 16.42

Dobrý den, je povinné mít měřiče tepla na ustředním topení ??? Pokud ano, od kdy?Děkuji Eva

 Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 230) reaguje na: Eva 3. 1. 2017 17.50

Dobrý den, na podobný dotaz zde již odpovídal náš spolupracující odborník:

Povinnost osadit registrační přístroje vychází ze zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění, který svou novelou (zákonem č. 318/2012 Sb.) stanovil nejzazší termín pro instalaci přístrojů do 1.1.2015. Prováděcí předpis (vyhláška MPO č. 194/2007 Sb.), který tuto povinnost blíže specifikuje, však byl novelizován až dne 7.11.2014, tj. necelé dva měsíce před zavedením plošné povinnosti vybavit budovy přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným uživatelům v rozsahu stanoveném prováděcím předpisem. Prováděcí předpis blíže specifikuje popisy přístrojů pro měření a dále mimo jiné stanoví, na které budovy (objekty, prostory) se povinnost nevztahuje.

Více informací k povinnosti osadit radiátory "měřičem tepla" můžete nalézt v dalších odpovědích našeho spolupracujícího odborníka Jarmily Trčkové, ista Česká republika

S pozdravem redakce Okolobytu.cz

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna ista
Reagujete na původní dotaz: Eva

Dobrý den, je povinné mít měřiče tepla na ustředním topení ??? Pokud ano, od kdy?Děkuji Eva