E-letter

Nejnovější vydání (duben 2017)

E-letter Okolobytu.cz

Co SVJ dlouhodobě nejvíce trápí a o čem právě v těchto dnech opět více hovoříme? Jsou to dlužníci. Možností, jak se vypořádat s neplatiči v SVJ, je sice řada, otázkou ale je jejich efekt. Brzy by to už mohlo být jinak. Před několika dny schválila horní komora Parlamentu návrh zákona senátorky Seitlové, týkající se ochrany SVJ před neplatiči. Pro společenství vlastníků však zdaleka není vyhráno, k novele se ještě nevyjádřila poslanecká sněmovna. I tak je ale mírný optimismus na místě.

Obsah vydání

  • Jak poznat, zda váš výtah potřebuje modernizaci, nebo výměnu?
  • Vyplatí se architektonicky kvalitní rekonstrukce? Příklad z Prahy 8 potvrzuje, že ano!
  • Jak se zbavit vos? Jejich hnízdo přímo v domě možná máte i vy
  • Podmínky dotací na zateplení bytových domů jsou v současné době velmi výhodné
  • Fond oprav je pouze imaginární číslo, nespoléhejte na něj. Použijte peněžní toky, které jsme pro vás v závěru připravili
  • Zřízení webu pro SVJ a družstvo: Jaké mají správci možnosti
  • Komentujeme: Pořizování zvukových a obrazových nahrávek na shromáždění
  • Komentujeme: Vymezení společných částí domu
  • ​Bydlíte v bytovém domě a jste předsedou nebo členem výboru? Máte odpovědnost a ručíte svým majetkem

Přihlášení k bezplatnému odběru

Chcete-li e-letter Okolo bytu automaticky dostávat do své elektronické pošty, vyplňte alespoň svoji e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko „Přihlásit se k odběru e-letteru“. Na vámi zadaný e-mail přijde v krátkém intervalu zpráva s odkazem, na který je nutné kliknout pro ověření vašeho přihlášení. Po potvrzení registrace zašleme do vaší e-mailové schránky odkaz na aktuální vydání e-letteru.

O e-letteru Okolo bytu

Informace vztahující se k rekonstrukcím, financování, opravám, legislativním předpisům a jejich změnám a řadu dalších naleznete v e-letteru Okolo bytu (dříve Pro bytová družstva a SVJ), který pravidelně vychází již od listopadu 2007. E-letter je určen především pro potřeby malých bytových družstev a sdružení vlastníků, informace v něm obsažené ale využijí všichni, kteří se zajímají o oblast bydlení.

E-letter pravidelně rozesíláme – zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků – na e-mailové adresy bytových družstev, SV a dalších registrovaných odběratelů, a to pětkrát ročně, vždy 25. února, 25. dubna, 25. června, 25. září a 25. listopadu. V případě důležitých událostí či změn (dotační programy, legislativa…) vydáváme speciální čísla zaměřená na dané téma mimo tuto řadu.

Registrovaní uživatelé portálu Okolobytu.cz dostávají e-letter automaticky. Jeho odběr mohou po přihlášení ke svému uživatelskému účtu kdykoli zrušit v nastavení osobního profilu.